Přejít k obsahu

MaRS – 24H MARATON S ROZTROUŠENOU SKLERÓZOU

V sobotu 3. března 2018 pořádala regionální organizace ROSKA Plzeň v krásných prostorách Krašovská Aktivity centrum v Plzni na Košutce celodenní akci, kde byli podpořeni pacienti s roztroušenou sklerózou.

Vše odstartovalo v pátek 2.3. odpoledne v Praze jako 7. ročník 24hodinového cvičebního maratonu a postupně se přidávalo dalších 33 měst v ČR i zahraničí. Po celý den se mohli zájemci zapojit do různých pohybových a terapeutických aktivit, speciálních kruhových tréninků a zdravotně-rehabilitačního cvičení. Vše probíhalo pod odborným vedením, kde byli zapojeni i studenti Katedry rehabilitačních oborů Fakulty zdravotnických studií. Studentky oboru Fyzioterapie vedly cvičení se zaměřením na stabilitu, motoriku a celkovou kondici. Byla zařazena i relaxace, jóga a taneční protažení. Nechyběla ani ergoterapie, kde studentky prezentovaly pomůcky k sebeobsluze a terapii zaměřenou na motoriku ruky. Celá akce „Maraton s RS“ upozorňuje nejenom na samotnou nemoc, ale především na to, že pohyb pacientům prospívá. V Plzni tato akce proběhla potřetí a vždy s aktivní pomocí a podporou naší katedry.

Děkuji všem zapojeným studentům za aktivní přístup a chuť podpořit tuto akci. Věřím, že svojí účastí a aktivním zapojením získaly studentky informace o kvalitě života lidí s RS a o mnohých překážkách, které musí v důsledku snížené schopnosti pohybu překonávat.

Mgr. Šárka Stašková

mars_1

mars_5

mars_4

mars_3

mars_207.03.18

Back

Patička