5. plzeňský pohár záchranářů

Ve dnech 9. – 11. září 2016 pořádala Katedra záchranářství a technických oborů Fakulty zdravotnických studií  ZČU v Plzni v pořadí již 5. ročník mezinárodní soutěže studentů vysokých škol studijního oboru Zdravotnický záchranář s názvem V. Plzeňský pohár záchranářů. Akce probíhala v okolí Prášil na Šumavě. Odborným garantem celé soutěže byl plk. MUDr. Michal Mareček z Odboru Letecké záchranné služby a urgentní medicíny Armády ČR Líně. Na Celé akci jako již tradičně spolupracoval Plzeňský kraj, Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje, Odbor Letecké záchranné služby a urgentní medicíny Armády ČR Líně, Informační a Strážní služba Národního parku Šumava, Horské služba ČR, Hasičský záchranný sbor ČR a Policie ČR. Celou akci zaštítila a podpořila Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb ČR.

Cílem této soutěže bylo porovnat dovednosti a znalosti studentů oboru Zdravotnický záchranář v modelových situacích v přednemocniční neodkladné péči.

Soutěž byla rozdělena na noční a denní etapu. Noční etapa měla jedno soutěžní stanoviště zaměřené na řešení hromadného postižení zdraví, denní etapa se skládala z 9 stanovišť. Celé soutěže se zúčastnilo 8 soutěžních týmu z České a Slovenské republiky. Stejně jako vloni nás jeden tým navštívil z Velké Británie, a to z Coventry university. Toto soutěžní družstvo si také odvezlo vítězný putovní pohár záchranářů. Tým z Fakulty zdravotnických studií ZČU v Plzni ve složení Šárka Hovězáková, Tereza Homolková a Anna Štorchová se umístil na skvělém 2. místě.

ZDZ

Autor obr. Jana Vidunová