Další úspěch studentů oboru Zdravotnický záchranář

Ve dnech 6. – 8. 5. 2016 se konal v Dobřichovicích a v Mníšku pod Brdy již 8. ročník metodické soutěže SOS Extreme pro profesionální, studentské a laické zdravotnické týmy testující odborné znalosti a fyzickou a psychickou odolnost všech zasahujících. Celkem se přihlásilo 18 družstev z celé České republiky. Za Fakultu zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni se zúčastnily 3 týmy.

Účast na této metodické soutěži, i přes velkou psychickou i fyzickou zátěž, byla pro studenty oboru Zdravotnický záchranář velikým přínosem, kdy si mohli ověřit doposud nabité znalosti a dovednosti, ponaučit se z vlastních chyb a naučit se mnoho nového.

Tým ,,Plzeň 1“ (Klára Gillernová, Aneta Počtová, Michal Podzimek a Veronika Vochová), složený ze studentů 3. ročníku oboru Zdravotnický záchranář, se umístil z celkového počtu 18 zasahujících týmů na 3. místě, a získal tak pro Fakultu zdravotnických studií vítězný pohár a diplom.

09.05.16