Otevření Kompetenčního a koordinačního záchranářského centra

ve Furt im Waldu v rámci projektu č. 30 GURD

Ve středu 26. července 2017 slavnostně otevřeno Kompetenční a koordinační centrum pro přeshraniční zdravotnickou záchrannou službu v německém Furth im Waldu, které je součástí projektu, kde je jedním z řešitelů naše fakulta.

Otevření centra se zúčastnila řada významných osobností Bavorského červeného kříže či bavorský ministr vnitra. Za českou stranu nechyběli například krajská radní pro zdravotnictví Milena Stárková, ředitel Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Pavel Hrdlička, děkanka Fakulty zdravotnických studií ZČU Ilona Mauritzová nebo vedoucí odboru zdravotnictví KÚPK Jan Karásek.

Jsme i velice rádi, že již v novém centru je na praxích náš student oboru zdravotnický záchranář a můžeme tak nadále rozvíjet spolupráci s německými partnery, která jíž plnohodnotně probíhá.

Tisková zpráva Plzeňského kraje zde.

Několik fotografií z proběhlé akce.

IMG_1962

IMG_1964