Studenti FZS, FDULS a TH Deggendorf začali vyvíjet „inteligentní nočník“

Ve dnech 19. – 21. 10. 2017 se konal úvodní workshop zimního semestru ak. r. 2017/18 v rámci projektu 64 „Interprofesní vzdělávání studentských týmů“, který tentokrát hostila TH Deggendorf. Studenti z TH Deggendorf, FZS a FDULS ZČU v Plzni navázali na předchozí na výsledky svých kolegů z předchozího ak. roku, kteří vyvinuli pomůcku k usnadnění kontroly braní léků „inteligentní lékovku“ a k sledování příjmu tekutin „inteligentní láhev“   a v rámci interprofesních mezinárodních týmů začali vyvíjet další inteligentní pomůcku pro umožnění setrvání seniorů v domácím prostředí. Tento semestr se jedná o přenosné WC, které umožní sledování výdeje tekutin a zabrání nočním pádům. Projekt je realizován v rámci Programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Svobodný stát Bavorsko, cíl EÚS (Evropská územní spolupráce) 2014 – 2020.

24.10.17