Studenti se zúčastnili cvičení „Pražská 155“

V noci z pátku 9. 6. na sobotu 10. 6. 2017 se studenti všech tří ročníků oboru Zdravotnický záchranář zúčastnili jako figuranti metodického cvičení zdravotnických záchranných služeb „Pražská 155“.

Tématem této rozsáhlé noční úlohy byl teroristický útok v metru. Celkem se do cvičení zapojilo 370 figurantů, z nichž 54 vybraným byla namaskovaná všelijaká zranění. Po zásahu protiteroristické jednotky URNA a zneškodnění teroristů následovaly hromadné záchranné akce ve spolupráci všech složek integrovaného záchranného systému. Pro figuranty, kteří hráli zraněné, role po transportu z metra zdaleka nekončila, neboť se do cvičení zapojily i pražské nemocnice, do kterých byli zranění následně převezeni a převzati na urgentních příjmech. Studenti, kteří měli to štěstí a hráli role zraněných, si tak mohli z nosítek prohlédnout urgentní příjem buď ve FN Motol nebo v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích, kde byli profesionály následně ošetřeni.

Cvičení studentům přineslo nejen nezapomenutelný zážitek, ale i mnoho nových zkušeností získaných během pozorování záchranných akcí prováděných profesionály.

cviceni

14.06.17