Plzeňský pohár záchranářů je za námi!

Ve dnech 12. – 14. května 2017 pořádala Katedra záchranářství a technických oborů Fakulty zdravotnických studií ZČU v Plzni v pořadí již 6. ročník mezinárodní soutěže studentů vysokých a vyšších odborných škol studijního oboru Zdravotnický záchranář s názvem Plzeňský pohár záchranářů.

Akce probíhala v okolí Prášil na Šumavě. Odborným garantem celé soutěže byl plk. MUDr. Michal Mareček z Odboru Letecké záchranné služby a urgentní medicíny Armády ČR Líně. Na Celé akci jako již tradičně spolupracoval Plzeňský kraj, Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje, Odbor Letecké záchranné služby a urgentní medicíny Armády ČR Líně, Informační a Strážní služba Národního parku Šumava, Horské služba ČR a Policie ČR. Celou akci zaštítila a podpořila Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb ČR.

Cílem této soutěže bylo porovnat dovednosti a znalosti studentů oboru Zdravotnický záchranář v modelových situacích v přednemocniční neodkladné péči.

Soutěž byla rozdělena na noční a denní etapu. Noční etapa měla dvě soutěžní stanoviště zaměřené na řešení hromadného postižení zdraví a na práci zdravotnického záchranáře na zdravotnickém operačním středisku. Denní etapa se skládala z 10 stanovišť. Celé soutěže se zúčastnilo 10 soutěžních týmu z České a Slovenské republiky.

Tým 3. ročníku naší fakulty nazvaný „ZČU Plzeň“ ve složení Šárka Hovězáková, Tereza Homolková a Patricie Wolmuthová si odvezl vítězný putovní pohár. Na druhém místě se umístili studenti z Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT v Kladně a 3. místo vybojovali studenti 1. ročníku z Fakulty zdravotnických studií ZČU v Plzni z týmu „Paramláďata“ ve složení Tomáš Brůžek, Vojtěch Jahn a Jiří Svoboda. Všem studentům moc gratulujeme a zároveň děkujeme všem, kteří se na Poháru podíleli za skvělou spolupráci a bezchybný průběh!

Autor obr. Matěj Kus

15.05.17