Studenti KFE se zúčastnili mezinárodního workshopu DESIGN+

Ve čtvrtek 27. dubna 2017 se na Západočeské univerzitě v Plzni Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara konal již osmý mezinárodní workshop DESING+, kterého se zúčastnili studenti 2. ročníku všech oborů Katedry fyzioterapie a ergoterapie.

Záštitu nad workshopem převzali rektor Západočeské univerzity v Plzni doc. Dr. RNDr. Miroslav Holeček a děkan hostitelské Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara doc. ak. mal. Josef Mištera.

Workshop je slavnostním ukončením semestrální práce interdisciplinárních studentských týmů složených ze studentů FST, FDULS, FZS a FEK. Studentské interdisciplinární projekty jsou zadávané, řešené a hodnocené ve spolupráci s průmyslovými podniky. Zadavateli, konzultanty a hlavními hodnotiteli projektů v letošním ak. r. byly již podesáté renomovaný strojírenský podnik ASTOS Machinery a.s., Aš a rovněž podesáté Konstruktionsbüro DOSTAL, Edenstetten. Německo. Podruhé se letos velmi úspěšně zapojila ENGEL strojírenská spol. s r.o. , Kaplice a potřetí řešil jeden tým dílčí projekt pro UWB Racing Team Pilsen při Západočeské univerzitě v Plzni s odbornou podporou MUBEA spol. s r.o., Žebrák. Celkem se letos řešení zúčastnilo 109 studentů – 55 z FST, 14 z FDULS, 17 z FZS a 23 z FEK.

Hlavním garantem  a organizátorem projektů je prof. Ing. Stanislav Hosnedl, CSc. z Katedry konstruování strojů FST ZČU v Plzni.

_DSC0259 copy

04.05.17