Beseda na téma „Porodní asistence ve Finsku.“

V  pondělí 10. dubna přišla na besedu se studentkami oboru PAS 1 Mgr. Posavádová, staniční sestra operačních sálů GPK FN Plzeň. Beseda měla téma Porodní asistence ve Finsku. Paní magistra představila tamní systém vzdělávání porodních asistentek, své zkušenosti z praxe ve městě Kemi (porodní sál, gynekologie, šestinedělí). Studentkám byla dána možnost srovnat porodní asistenci v České republice a v severní Evropě. Seznámila dále studentky se specifiky péče o azylanty a cizince žijící ve Finsku, proběhla i diskuze na téma ženská obřízka.

Studentky tyto informace velmi uvítaly, ptaly se na organizační záležitosti možných mobilit studentů do severských zemí a projevily přání mít možnost také vycestovat do zahraničních zemí, kde by bylo možno absolvovat praktickou stáž v anglickém jazyce.

Mgr. Hendrych Lorenzová

13.04.17