Plzeňský půlmaraton

V sobotu 22.4. 2017 dostali studenti oboru Zdravotnický záchranář další skvělou příležitost zúčastnit se velké akce po boku kolegů ze Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje, a to sice Půlmaratonu Plzeňského kraje jako zdravotnický dozor na trase závodu.

Ještě před startem se studenti - záchranáři rozmístili na svá stanoviště po celé trase závodu. Na některých stanovištích spolupracovali s ostatními složkami IZS a pomáhali při zajišťování hladkého průběhu pro všechny běžce. Závodníci, kteří se rekrutovali z řad sportujících dětí, celých rodin i s kočárky, profesionálů, poloprofesionálů i aktivních seniorů, si navzdory nepříznivému počasí v druhé polovině půlmaratonu užívali každý krok a nám udělali radost tím, že jsme nemuseli zasahovat u žádných zdravotních obtíží. Děkujeme organizátorům za skvělou zkušenost a těšíme se na příští ročník.

24.04.17