Studenti oboru Zdravotnický záchranář se o víkendu zúčastnili cvičení RESCUE PATROL 2017

Ve dnech 5. – 10.9. 2017 se v okolí Roudnice nad Labem konal již 18. ročník mezinárodního metodického cvičení RESCUE PATROL pro profesionální, studentské a laické zdravotnické týmy testující odborné znalosti a fyzickou a psychickou odolnost všech zasahujících, a to především při zásahu na mimořádných událostech. Na cvičení mezi sebou soutěžilo 15 týmů z celé České republiky a Německa. Za Fakultu zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni se soutěže zúčastnily 2 týmy.

Účast na této metodické soutěži, i přes velkou psychickou i fyzickou zátěž, byla pro studenty oboru Zdravotnický záchranář velikým přínosem, kdy si mohli ověřit doposud nabité znalosti a dovednosti, ponaučit se z vlastních chyb a naučit se mnoho nového.

Týmy studentů 1. ročníku oboru Zdravotnický záchranář pod vedením absolventů naší fakulty K. Gillernové a M. Podzimka vybojovaly v odborném pětiboji 1. MÍSTO a 2. MÍSTO!!! Studentům gratulujeme a děkujeme za perfektní reprezentaci naší fakulty!

Eva Pfefferová

kaz_rescuepatrol