Výuka první pomoci na Gymnázium Joachima Barranda v Berouně

V úterý, 27. 9. 2017, se studenti druhého ročníku oboru Zdravotnický záchranář vypravili do Berouna na Gymnázium Joachima Barranda, kde během dopoledne učili žáky primy až kvarty základy první pomoci.

Po prezentaci naší fakulty čekala na žáky gymnázia jednotlivá stanoviště. Na prvním stanovišti děti trénovaly přístup k ležící osobě na zemi, naučily se, jak správně zjistit vědomí, zdali pacient dýchá a jak následně přivolat pomoc. Druhé stanoviště bylo zaměřeno na první pomoc při popálení. Děti se dozvěděly, jaké máme stupně popálenin a jak při různých druzích popálení zasáhnout. Třetí stanoviště bylo zaměřeno na zástavu krvácení. Zde se žáci mimo jiné naučili, jak efektivně zastavit masivní krvácení například pomocí tlakového obvazu, popřípadě škrtidla. Čtvrté stanoviště bylo zaměřeno na neodkladnou resuscitaci. Zde po výkladu následoval trénink samotné resuscitace na resuscitačních figurínách.

Studenti FZS byli mile překvapeni velkým zájmem z řad žáků i učitelů, často odpovídali na různé dotazy týkající se témat výše zmíněných, i mnohých dalších jako například: „Jak funguje záchranná služba“, nebo „Jak probíhá výuka na oboru Zdravotnický záchranář“. Věříme, že výuka první pomoci na berounském gymnáziu nebyla zdaleka poslední a že se brzy opět na Gymnázium Joachima Barranda vrátíme.

kaz_zdz_beroun

02.10.17