Pohybové aktivity v rehabilitaci

Od

borní asistenti Katedry rehabilitačních oborů FZS uspořádali pro studenty 1. ročníku oborů fyzioterapie a ergoterapie v týdnu 11. 9. – 15. 9. 2017 kurz pohybových aktivit před začátkem teoretické výuky v zimním semestru AR 2017/2018. Součástí tohoto kurzu bylo seznámení s organizací AR, Studijním a zkušebním řádem a BOZP. Studenti měli možnost si otestovat svoji fyzickou zdatnost, dovednost, vytrvalost a koordinaci pohybu. V teoretické přednášce byli seznámeni s klasifikací a charakteristikou zdravotního postižení a v rámci cvičení byl více představen zrakový, sluchový a tělesný handicap. Velmi zajímavá byla přednáška na téma canisterapie, včetně praktické ukázky. V dalších dnech studenti navštívili Centrum Paraple v Praze a lázaňské pracoviště ve Františkových Lázní, kde mohou vykonávat odbornou praxi při svém studiu. Dalším programem byla jóga, cyklistika, inline bruslení,  turnaj v Beach volejbale a také plavání. Hlavním účelem  tohoto kurzu bylo vzájemné seznámení studentů a představení pedagogického sboru katedry a dále příležitost otestovat si vlastní pohybové schopnosti, které jsou předpokladem pro studium obou oborů naší katedry.

20170913_102841

19.09.17