Studenti oboru Zdravotnický záchranář se zúčastnili cvičení RESCUE MARATHON 2018

Ve dnech 28. - 30. 9. 2018 se studenti ze 3. a 2. ročníku oboru Zdravotnický záchranář zúčastnili cvičení "Rescue Marathon", které mělo letos za cíl prověřit spolupráci záchranných složek během připravených modelových situací.

Všichni měli možnost vyzkoušet si řešení mimořádných událostí s hromadným postižením osob, vyžadujících poskytnutí první pomoci jak po zdravotnické, tak po technické stránce a zároveň si tedy vyzkoušet spolupráci s ostatními složkami integrovaného záchranného systému.

Sedmi až desetičlenné týmy byly složeny ze zdravotnické (studenti záchranáři, členové ČČK) a technické složky (sbory dobrovolných hasičů). Maraton byl zároveň velkým přínosem pro teoretické znalosti i praktické dovednosti našich studentů. Ze cvičení se studenti vrátili s dobrou náladou, o něco chytřejší a se spoustou nových přátel.

Studentům děkujeme za perfektní reprezentaci naší fakulty!

Katedra záchranářství, diagnostických oborů a veřejného zdravotnictví

Rescue_maraton_2018

Foto: L. Jindra