Studenti oboru Zdravotnický záchranář se zúčastnili soutěže YETTI RESCUE 2018

Ve dnech 5. - 7. 10. 2018 se zúčastnila čtyři družstva naší fakulty nové záchranářské soutěže Yetti rescue v Deštném v Orlických horách.

V pátek večer byl na programu workshop na téma PHTLS - zajištění traumatizovaného pacienta a poté si všechny družstva losovali čísla, se kterými startovali na noční a denních etapách. Tento večer začínala noční etapa, která obsahovala tři stanoviště. V sobotu od brzkého rána startovala družstva na denní etapy, které se skládaly ze dvou okruhů, a v každém okruhu bylo zakomponováno sedm modelových situací. Celkem tedy družstva absolvovala 17 modelových situací v celkové vzdálenosti 20 kilometrů. Večer se konalo slavnostní vyhlášení.

Konkurence byla veliká a v kategorii profi, ve které soutěžilo 30 týmů profesionálů, se naše družstvo ve složení V. Jahn, T. Brůžek, V. Majkut a E. Kantová umístilo na 5. místě! Organizátorům moc děkujeme za výbornou záchranářskou soutěž a spoustu získaných zkušeností!

Studentům gratulujeme a děkujeme za perfektní reprezentaci naší fakulty!

Katedra záchranářství, diagnostických oborů a veřejného zdravotnictví

Yetti_Rescue_2018

Foto: V. Jahn