Přejít k obsahu
Faculty of Health Care Studies offers the following
study programmes:


 • Assistant in the Protection    and Promotion of Public    Health
 • Radiology Technician
 • Paramedic
 • Medical Laboratory    Technician ...
 • Fakulta zdravotnických studií bude hostit festival zaměřený na těhotenství a mateřství

  Fakulta zdravotnických studií Západočeské univerzity zve již tradičně na Festival Cesta ženy – matky.

  Ten směřuje do jednoho dne různorodé informace a sebepoznávací techniky, které pomáhají otevírat srdce každé těhotné ženě. Období očekávání miminka a příprava na jeho příchod je plné vzrušujících okamžiků a změn. Tyto změny nemusí však být vždy jen pozitivní. Dochází ke změnám životního stylu, životních priorit a sociálních rolí. Aby každá těhotná maminka mohla těhotenství prožívat spíše pozitivně, je důležité věřit v sebe samu, mít dostatek přiměřených informací a podporující lidi okolo sebe.

  Festival Cesta ženy – matky je jednodenním festivalem určeným pro veřejnost se zacílením na podporu zdravého těhotenství a přirozeného porodu. V letošním roce se uskuteční dne 16. listopadu, přičemž začátek je plánován na 9 hodin. Více informací získají zájemci na webové adrese https://cestazenymatky.wordpress.com/. Fakulta zdravotnických studií se stane hostitelem festivalu a účastníky přivítá ve své budově v Husově ulici 11. Vstupné na akci je dobrovolné.

  Vedle Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity, konkrétně Katedry ošetřovatelství a porodní asistence FZS jsou organizátory akce také Unie porodních asistentek, Sdružení porodních asistentek Plzeňského kraje a Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně. Součástí akce budou přednášky (Vodní prostředí a těhotenství, porod a poporodní období, Péče o novorozence v prvních dnech po porodu, Proč je dobré být s dětmi venku? Povídání o lesních školkách, Propojení s porodem, Jemné šestinedělí), praktické workshopy (JAK SI POROZUMĚT - Úvod do nenásilné a efektivní komunikace, Udržitelná domácnost – praktická domácí ekologie aneb líná a přemýšlivá hospodyně, Motýlí masáže pro novorozeňátka, Probuzení ženské energie), prodejní výstava (bylinky, látkové pleny, šátky na nošení dětí, aromaterapie, porodnická literatura atd.), výstava inspirativních obrázků Kateřiny Čechové a fotografií Marie Psotné a poradenství porodních asistentek, poradenství o kontaktním rodičovství, látkových plenkách a zdravé chůzi.

  Akce cílí na podporu v celé řadě oblastí, především v oblasti péče o mladé rodiny a prevence nežádoucích psychosociálních těžkostí, zdravého životního stylu, osvěty zaměřené na porodnickou péči a péči o dítě, podpory intuitivního rodičovství, sebedůvěry ženy, rodičovství, přirozeného těhotenství a porodu, podpory pro handicapované těhotné ženy.

  Cesta ženy matky 2019 leták
  Cesta_zeny_matky

  08.10.19
  Zpět na seznam aktualit

  Patička