Přejít k obsahu

Fakulta byla oceněna

na Valné hormadě Bavorského červeného kříže

Dne 29.4. se konala v městě Roding za účasti řešitelů projektu „Koncept koordinace a realizace přeshraniční spolupráce záchranných služeb“ volební valná hromada Bavorského červeného kříže (BRK) - oblast Cham (https://kvcham.brk.de/aktuelles/mitgliederversammlung-wahlen-2017), které se zúčastnilo 180 členů BRK.

V proslovech poslance Spolkového sněmu i zástupce bavorské vlády, stejně jako představitelů vedení BRK opakovaně zazněl důraz na velký význam projektu pro zdraví obyvatelstva obou zemí a ocenění Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni (FZS ZČU) za to , že se zasloužila o jeho předložení a realizaci.

Druhý den pak proběhla opět za účasti zástupců projektu konference horské záchranné služby BRK (Bergwacht) ve Furth im Wald na téma využití dronů při záchranných akcích https://kvcham.brk.de/aktuelles/bergwacht-symposium-zum-drohneneinsatz. Na levém spodním obrázku uvedeném v článku diskutuje proděkan fakulty MUDr. Lukáš Bolek, Ph.D. se zástupcem vedení horské služby o dalších možnostech využití dronů v přeshraniční spolupráci. I zde byl v proslovech i neformálních diskuzích pochvalně zmiňován projekt a význam týmu FZS ZČU při jeho řešeních.

Z tiskových zpráv, které se pravidelně na bavorské straně k projektu objevují, je patrné, že projektu je věnována velká pozornost jak odborných kruhů, tak i politické sféry.15.05.17

Zpět na seznam aktualit

Patička