Studenti FZS, FDULS a TH Deggendorf

Dne 13. – 15. 12. 2018 se konal závěrečný workshop zimního semestru ak. r. 2018/19 v rámci projektu 64 „Interprofesní vzdělávání studentských týmů“, který hostila ve čtvrtek FZS a v pátek a sobotu FDULS.

Během workshopu se studenti dozvěděli podrobnosti o základním smart systému pro domácnost seniora, navštívili firmu Lear Corporation Czech Republic s.r.o., kde zjistili, jakým způsobem se vyvíjí a testují sedačky do aut, vánočně se naladili na Vánočních trzích na nám. Republiky v Plzni, a především doladili v jednotlivých týmech prezentace na sobotu, kde každý interprofesní mezinárodní tým složený ze studentů TH Deggendorf, FZS a FDULS ZČU v Plzni představil výsledky své semestrální spolupráce, při vývoji další inteligentní pomůcky, která umožní setrvání seniorů v domácím prostředí. Tento semestr se studenti zabývali vývojem inteligentního koupelnového modulu, který umožní bezpečné a jednoduché provádění hygieny a zlepší tím soběstačnost. Projekt je realizován v rámci Programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Svobodný stát Bavorsko, cíl EÚS (Evropská územní spolupráce) 2014 – 2020.

Workshop_12_12_3

Workshop_12_12_1