Ani letos jsme nevynechali Dny vědy a techniky

V pátek 20. a v sobotu 21. září navštívilo festival Západočeské univerzity dohromady kolem dvaceti tisíc lidí.

Celkem 32 interaktivních expozic připravených fakultami Západočeské univerzity, středními školami a dalšími spolupracujícími institucemi, to byly letošní Dny vědy a techniky Západočeské univerzity. Festival, který představoval "složitou" vědu jednoduchou hravou formou všem od dětí po jejich prarodiče, se uskutečnil už počtrnácté. Stánky jako vždy zaplnily náměstí Republiky a část programu se odehrávala také před Západočeským muzeem. Stánek Fakulty zdravotnických studií představil expozici Pyramida zdraví. Zapojily se všechny katedry. Velkým lákadlem se v rámci programu stala sanitka, kterou zajistila Katedra záchranářství, diagnostických oborů a veřejného zdravotnictví.

DVT_Plzen_13
DVT_Plzen_16