Studenti FZS, FDU a TH Deggendorf začali vyvíjet elektrovozítko pro starší osoby

Ve dnech 25. – 26. října 2019 se konal úvodní workshop v rámci projektu 7/23 „Pro společnou budoucnost“, který hostila v pátek dopoledne Fakulta zdravotnických studií a v pátek odpoledne a v průběhu sobotního dne Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara.

Během workshopu se studenti dozvěděli podrobnosti o zadání projektu, kdy jejich úkolem je vytvořit nástavbu na elektropodvozek s výsledkem vozítka pro starší a pohybově omezené osoby. Studenti se v pátek dopoledne rozdělili do 3 týmů, kdy každý interprofesní mezinárodní tým je složený ze studentů TH Deggendorf (mechatronici, strojaři), FZS (ortotici – protetici) a FDU (designéři) Západočeské univerzity v Plzni, a po teambuildingových aktivitách se seznámili s vozidlem určeným pro vozíčkáře.

Odpoledne vyslechli dvě odborné přednášky – o metodách zpracování dřeva a přestavbách vozidel pro imobilní osoby. V sobotu již pracovali v týmech, vyzkoušeli si simulační oblek stáří a zadali si úkoly do dalšího období. Projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Dispozičního fondu Šumava.

FZS_Vyvoj_vozitko
FZS_Vyvoj_Laboratoř