Ohlédnutí: Jaká byla návštěva prof. E. van Teijlingena a jeho manželky Jilly Ireland na Fakultě zdravotnických studií ZČU v Plzni?

V termínu 18. – 22. listopadu 2019 navštívili Fakultu zdravotnických studií významní hosté, konkrétně prof. E. van Teijlingen a jeho manželka Jilly Ireland.

Jejich program zde byl velmi bohatý, zahrnoval návštěvy odborných pracovišť i přednášky pro studenty. Přednáška o publikování v zahraničních časopisech profesora Teijlingena byla odbornými asistenty FZS hodnocena jako velmi přínosná a inspirativní. Přednášky porodní asistentky Jilly Ireland byly studentkami porodní asistence hodnoceny velmi kladně. Přednášky zahrnovaly spousty praktických tipů a zajímavých informací. Velice zajímavé bylo sdílení odborné praxe z Velké Británie. Pan profesor a jeho manželka velmi ocenili prohlídku porodnic v Mulačově nemocnici a také ve FN Plzeň.

Jejich průvodkyní se stala paní doktorka Hendrych Lorenzová, která k návštěvě odborníků uvádí následující: „Ze svého pohledu průvodkyně zahraniční návštěvy celým týdnem na FZS si dovolím tvrdit, že návštěva se zdařila a byla přínosná jak pro naše studenty, tak také pro odborné asistenty. Myslím si však, že by bylo vhodné do příště ještě zlepšit naše komunikační dovednosti (nebát se komunikovat v anglickém jazyce a ptát se na odborné věci).“

Navsteva_prof_a_manzelky_2
Navsteva_prof_a_manzelky_1