Fakulta zdravotnických studií pomohla rodině dlouhodobě léčené Natálky

Fakulta zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni uspořádala v rámci svého festivalu Cesta ženy - matky charitativní bazárek určený na pomoc malé Natálce, která byla popálena při chemickém pokusu na dětském letním táboře.

Rodině byla předána částka převyšující 25 tisíc korun.

Fakulta zdravotnických studií pořádá již tradičně každoročně oblíbený festival Cesta ženy – matky. V letošním roce se rozhodla fakulta využít festivalu také jako příležitosti k tomu pomoci a uspořádala zde charitativní bazárek.

V rámci přípravy festivalu mohli studenti, studentky, akademici, jejich rodiny, známí i veřejnost nosit do budovy v Husově ulici oblečení a doplňky, které mají doma, aniž by tyto artikly měly své využití. Tyto věci byly následně za dobrovolný příspěvek nabídnuty v rámci festivalu samotného, přičemž celý výtěžek byl určen pro holčičku Natálku, která byla na táboře, kde trávila léto, těžce popálená při chemickém pokusu. Natálka při tomto nešťastném pokusu utrpěla vážné popáleniny a absolvuje náročnou dlouhodobou léčbu.

Během festivalového dne se podařilo vybrat neuvěřitelných 21 315 Kč. V průběhu následujících dnů po festivalu se ještě od studentek podařilo vybrat 2 170 Kč. Jelikož ale velké množství věcí zbylo, rozhodla se fakulta prodloužit sbírku až do konce listopadu. Celková částka, která se vybrala, finálně činí 25 115 Kč.

Vybranou částku si na fakultě v předvánočním týdnu vyzvedla maminka Natálky s holčičkou osobně. Obě dvě iniciativa fakulty velmi potěšila a Natálka organizátorky charitativního bazárku odměnila obrázkem s andílkem, který bude zdobit porodnickou učebnu fakulty.

Sbrka_Natalka_1
Sbrka_Natalka_2